Ледено лате со карамела

Одлично ледено кафе со моќен вкус на карамела…Ледено лате со карамелаПотребни состојки:

  • 30 мл еспресо
  • 20 мл прелив од карамела
  • 150 мл млеко
  • 3 коцки мраз
  • шлаг

Начин на подготовка: Сипете го млекото, кафето и преливот од карамела во шејкер и убаво измешајте. Мразот ставете го во широка стаклена чаша и посипете го со добиената смеса од шејкерот. Одозгора декорирајте со шлаг и со прелив од карамела.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар