Инспиративни логоа со кафе

Кафето им е омилен дневен пијалак на многумина. Тоа е и еден од најстарите пијалаци со долга традиција и интересна историја. Често читаме за многубројните здравствени придобивки од консумирање на кафето, а секојдневно сме и сведоци на отворањето нови кафулиња кои се обидуваат да ни го привлечат вниманието со моќната миризба и условите за уживање во социјалната интеракција со пријателите додека го пиеме.

За да се разликуваат од останатите, брендовите мора да бидат креативни во изборот на своето лого, кое треба да го карактеризираат оригиналност и привлечност. Доколку ви треба инспирација за кафе-дизајн, пригответе си едно во омилената шолја и нурнете се во идеите кои се вградени во оваа листа. Изборот на стилови, бои и концепти ќе ви помогне да го направите задоволен вашиот клиент.Инспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеИнспиративни логоа со кафеКое ви се допаѓа најмногу?

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Vlatko Reply

  Poslednoto hehe 🙂

 2. Ивана Reply

  Ако кажам последното добивам едно виртуелно кафенце? 😉

  • Кафе пауза Reply

   Секако. Фаќај 🙂

   • Ивана Reply

    Ммм, неодоливо! :p

 3. Амир Карахасан Reply

  Супер колекција, фала за логото. Би било добро и линкови да додадете од авторите.

Остави коментар