Чоколадна мока со цимет

Вкусно кафе со прекрасна арома и уште подобар вкус, кое можете да го пиете и на ладно и на топло…Чоколадна мока со циметПотребни состојки:

  • 40 г млечно чоколадо, исечкано
  • 200 мл инстант кафе
  • 100 мл пола-пола
  • шлаг
  • цимет стапче
  • 1 лажичка цимет во прав

Начин на подготовка: Ставете го чоколадото во тенџере и истото поставете го врз друго во кое ќе врие вода. Откако чоколадото ќе се стопи, додадете го микост од слатка павлака и млеко и мешајте додека смесата целосно не се соедини. На крајот додадете го кафето и скоро целиот цимет и мешајте додека не добиете фина пенлива смеса.

Сервирање: Ова кафе може да се служи на два начина. Едниот начин е веднаш да го послужите додека е топло, сипувајќи го во поголема шолја. Другиот начин е да го тргнете од оган да се олади, потоа да го оставите 1 час во фрижидер и на крајот да го послужите во висока стаклена чаша. Во двата случаи се декорира со шлаг, цимет стапче и цимет во прав.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар