Чаши за вино кои го дефинираат вашиот карактер

Убавото вино секогаш оди во комбинација со убава, висока, тенка чаша. Но, после запознавањето со овие чаши, веруваме дека веднаш ќе заборавите на оние класичните, „досадни“ чаши за вино. Оваа експериментална серија чаши за вино т.н. „Calici Caratteriali“ е дизајнирана од италијанското дизајнерско студио Gumdesign. Не само што дизајнот им е многу интересен, овие чаши опишуваат и седум видови карактери, од кои можете да си го одберете оној кој вам најмногу ви одговара. Па, нека почне забавата! 🙂

Чаши за вино кои го дефинираат вашиот карактер

„Комуникативен“

Чаши за вино кои го дефинираат вашиот карактер

„Повлечен“

Чаши за вино кои го дефинираат вашиот карактер

„Отворен“

Чаши за вино кои го дефинираат вашиот карактер

„Неодлучен“

Чаши за вино кои го дефинираат вашиот карактер

„Страстен“

Чаши за вино кои го дефинираат вашиот карактер

„Опуштен“

Чаши за вино кои го дефинираат вашиот карактер

„Алтруист“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар