Барате здрав рецепт за кафе што ќе ве наполни со енергија? Пробајте го овој!

Барате здрав рецепт за кафе што ќе ве наполни со енергија? Пробајте го овој!

Вкусно крем кафе што изобилува со здравје


Потребни состојки:
  • 250 милилитри органско кафе (може да се замени со органски билен чај)
  • 1 кафена лажичка кокосово масло (по желба, зголемете ја дозата)
  • 1 супена лажица органски несолен путер
  • 1/4 кафена лажичка ванила
  • Неколку капки екстракт од стевија (по избор)
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете на висока брзина околу 20-тина секунди или сè додека не добиете хомогена смеса. Испијте го веднаш по подготвувањето и уживајте во енергијата!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар