Официјален трејлер за новото продолжение на „Планетата на мајмуните“

Официјален трејлер за новото продолжение на „Планетата на мајмуните“

Новото продолжение на приказната ќе биде насловено како „Dawn of the Planet of the Apes“ („Зората на планетата на мајмуните“).

Официјален трејлер за новото продолжение на „Планетата на мајмуните“

Главните улоги ќе ги играат Гери Олдман, Кери Расел, Енди Серкис и други, а режисер на филмот е Мет Ривс. Иако во претходниот дел како главен лик се појави Џејмс Франко, овој пат тој не е вклучен во екипата. Премиерата е закажана за 11 јули наредната година.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар