Во петок промоција на бизнис колекцијата на Ѓоргиева

Во петок (13.12) во меморијалниот центар Никола Кљусев модната дизајнерка Олгица Ѓоргиева ќе ја промовира бизнис колекцијата „Unrestricted“ како продолжение на последната колекција „Ослободување“.
Датум: 11 дек 2013
, Автор:

Второ издание на македонскиот дабстеп фестивал Bass Platform

На 21-ви декември во Капан Ан, ве очекува вечер исполнета со одличен звук. На сцената ќе се појават Basscatz, DJ Owlie и MC Slim од Бугарија, додека како домашна поддршка ќе настапат Аномалија Натива и Драш.
Датум: 10 дек 2013
, Автор:

Стручни совети за нега на возрасна кожа на лице

Честопати се прашуваме кој крем, со кои активни супстанции ни одговара на нашата кожа. Исто, има нејаснотии и кога треба да почнеме да се негуваме. Ова се кратки препораки за знаците на стареење и кои креми одговараат за различна возраст.
Датум: 10 дек 2013
, Автор:

Иван Станковиќ ја промовира книгата „Основи на какодалогијата“

Во своето дело „Основи на какодалогијата“, што денеска го промовира во Младинскиот културен центар во Скопје, авторот Иван Станковиќ зборува за издигнувањето и пропаѓањето на „Сачи и Сачи“, првата мултинационална адвертајзинг-компанија во поранешна Југославија.
Датум: 10 дек 2013
, Автор:

Галичник, нови млечни производи на пазарот

„Галичник“ е името на новите млечни производи на малопродажниот пазар. Овчо галичко сирење и овчи кашкавал во индивидуално пакување се двата нови производи од млекарницата Галичник, којашто е во сопственост на Перминдекс Групацијата.
Датум: 10 дек 2013
, Автор:

Бубо Каров – Сковин Балкан стенд ап 4 ќе биде врвно шоу!

Домаќинот на Сковин Балкан Стенд Ап 4, Жарко Димитриоски, Бубо Каров и Марјан Ѓорѓиевски беа присутни на пресот со кој се означи почетокот на продажбата на карти за еден од најочекуваните настани оваа година, четвртиот по ред Балкан Стенд Ап фестивал.
Датум: 06 дек 2013
, Автор:

Единствено во ОНЕ и ЏаБест припејд: Неограничени разговори кон сите мрежи за 79 денари неделно

Во пресрет на празниците, телекомуникаискиот оператор ОНЕ ја збогатува својата припејд понуда со уште една неодолива промоција.
Датум: 03 дек 2013
, Автор:

Фантастично изненадување на Сковин Балкан стенд ап 4!

И официјално, петок 20.12.2013 е денот кога на Македонија ѝ доаѓа моментот да се насмее за сите други 364 денови. Балкан Стенд Ап го најавија нивниот четврти по ред фестивал и богами имаме на што да се радуваме!
Датум: 03 дек 2013
, Автор:

Промоција на книгата „Белешките на Лајла Грејс“ од Марија Јаневска

Во среда, 4 декември во 19 часот во кафе Концепт 37 ќе се одржи промоција на книгата „Белешките на Лајла Грејс“ на Марија Јаневска, македонски блогерист, колумнист и автор на кратки текстови и новели.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Совршен пакет од ОНЕ: Фиксна, интернет, BoomTV и лаптоп за 0 денари

Промотивно, од 29 ноември, телекомуникацискиот оператор ОНЕ нуди совршен пакет за секој дом, со три услуги, а за една претплата и лаптоп за 0 денари.
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

НЕДЕЛА НА ФРАНЦУСКИ ФИЛМ – Официјално отворање со премиерата на „РЕНОАР“

Францускиот институт во Скопје и Младинскиот културен центар имаа чест да Ве известат дека од 4 до 8 декември 2013 ќе се одржи Неделата на француски филм.
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

„Cheese land“ во Веро Центарот

Oд 29 ноември до 15 декември Веро-центарот ќе биде ексклузивно место каде потрошувачите ќе може да уживаат во врвните вкусови на едни од најпрефинетите сирења и кашкавали од целиот свет.
Датум: 28 ное 2013
, Автор: