Стрелец | Кафе пауза - Part 3

Дознајте на кој хороскопски знак му се отворени сите врати

Секогаш подготвен за нова авантура со блескава насмевка на лицето.

9 причини зошто Стрелците можат да бидат вашите најдобри пријатели

Еве ги 9-те причини зошто Стрелците се најдобрите пријатели во зодијакот.

15 работи кои само Стрелците можат да ги разберат

Стрелецот е највеселиот и најоптимистичниот знак во целиот хороскоп. За нив депресивен ден скоро и да не постои.

Роденденски подарок за вашата партнерка Стрелец

Ако го барате совршениот подарок за вашата поубава половина, ви даваме неколку одлични предлози.
Датум: 06 дек 2014
, Автор:

Роденденски подарок за вашиот партнер Стрелец

Мажите родени во овој хороскопски знак се полни со живот и енергија, отворени и пред сѐ, веруваат во гледање од посветлата страна на работите.
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутен Стрелец во хороскоп

Последните 30 дена од есента се резервирани за Стрелците. Ова се 10 карактеристики кои ве прават „Стрелец со тапија“.
Датум: 28 ное 2013
, Автор:

Љубовен астролошки профил за женски Стрелци

Таа блеска со својата појава и ги остава мажите хипнотизирани. Ја сака забавата, авантурите и е голем идеалист.

Стрелец и риби – пријателска комбинација

Стрелецот и рибите се многу лекомислени личности, кои умеат веднаш да го сменат расположението и да ја развеселат атмосферата кога ситуацијата ќе стане напната.

Стрелец и водолија – пријателска комбинација

Двете другарчиња обожаваат да запознаваат нови луѓе, да ги истражуваат неоткриените територии и да дискутираат за смислата на животот.

Љубовен астролошки профил за машки стрелци

Мажите родени во знакот стрелец, знаат како да ве избезумат, благодарение на нивната романтичност и интелигенција.

Стрелец и јарец – пријателска комбинација

Стрелецот сака да експериментира, додека јарецот се држи до испробаните и квалитетни методи...

Стрелец и Стрелец – пријателска комбинација

Стрелците можат да бидат одлични пријатели, пред сè, бидејќи конечно пронашле некој со кој можат да ја споделат љубовта кон авантурите.