Стрелец | Кафе пауза - Part 5

Стрелец и стрелец – љубовна комбинација

Шармот и харизмата кои ги поседуваат стрелците, ја прават нивната врска многу пријатна и симпатична, не само за нив самите, туку и за сите кои се во нивно друштво.
Датум: 14 дек 2010
, Автор:

Стрелец и девица – љубовна комбинација

Стрелецот го мотивираат чистите мисли и јасните емоции, а девицата преферира долго да ги обмислува работите...
Датум: 11 дек 2010
, Автор:

Стрелец и лав – љубовна комбинација

Најдобриот аспект од нивната врска е волјата на партнерите да функционираат како тим и прекрасната конекција која тие ја манифестираат секогаш кога ги гледаат работите низ иста призма.
Датум: 09 дек 2010
, Автор:

Како да го освоите Стрелецот по кој копнеете?

Мажите родени во хороскопскиот знак Стрелец се весели, палави, забавни и паметни личности.
Датум: 07 дек 2010
, Автор:

Стрелец и рак – љубовна комбинација

Ракот ја обезбедува стабилноста на врската, а стрелецот ја „зачинува“ со разновидност, возбуда и оптимизам.
Датум: 04 дек 2010
, Автор:

Стрелец и близнаци – љубовна комбинација

Близнакот во врската ја има улогата на креатор на идеи, а стрелецот ги прифаќа и ги спроведува во акција.
Датум: 01 дек 2010
, Автор:

Стрелец и бик – љубовна комбинација

На стрелецот му е потребен простор за да може да живее во својот полн сјај, а бикот од друга страна е во потрага по стабилност.
Датум: 29 ное 2010
, Автор:

Стрелец и овен – љубовна комбинација

Најдобриот аспект од љубовната комбинација стрелец–овен е нивниот огромен ентузијазам, непресушна енергија и нагон за авантуристички потфати.
Датум: 26 ное 2010
, Автор:

Астролошки профил на родените во знакот стрелец

Стрелците се големи оптимисти и за нив чашата е секогаш половина полна...
Датум: 24 ное 2010
, Автор:

Скорпија и стрелец – љубовна комбинација

Стрелецот сака промени, нови, возбудливи и непредвидливи случувања и располага со моќна оптимистичка енергија. Скорпијата пак, едноставно сака да се зближи со својот партнер...
Датум: 15 ное 2010
, Автор:

Вага и стрелец – љубовна комбинација

Вагата и стрелецот се големи ентузијасти, кои трагаат по убавината и вистината на животните искуства.
Датум: 18 окт 2010
, Автор: