Стрелец и Стрелец – пријателска комбинација

Здружувањето на две личности родени во знакот Стрелец, претставува апсолутно задоволство за секој од нив, бидејќи е навистина големо олеснување што конечно пронашле некој со кој можат да ја споделат љубовта кон авантурите. Доколку сте резервирале авионски лет за пат накај Средниот исток, не очекувајте да добиете предупредувачки совет од претставник на овој знак дека таму има терористички напади. Всушност, поголема е веројатноста тој да ви предложи да најдете уште некој да дојде со вас, за да имате со кој да ги делите трошоците за хотелска соба.

Стрелец и стрелец - пријателска комбинација

Стрелците кои се дружат, најверојатно поминуваат многу часови во домот на некој од нив, муабетејќи на разни теми, до раните утрински часови. Овие личности исто така, сакаат да ги искористуваат животните за своја полза, па најверојатно ќе уживаат лежејќи на софа изработена од природна кожа или на крзнена прекривка.

Факт е дека ниеден од овие пријатели не обожава да се извинува кога ќе погреши. Најдобар начин да ги „израмнат“ нивните недоразбирања и кавги, е со будалести кикотења за некои обични работи. Инаку Стрелците секако дека имаат многу заеднички интереси, како јавање на коњ, кампување, учење странски јазици и политика.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. anna Reply

  vakvi se 100%ovie strelcite,nikogas ama nikogas koga se krivi nesakaat da se izvinat,i kako so e napisano kavgite i nedorazbiranjata gi resavaat so t.e probuvaat da gi resat bas so takvi psiho kikotenja,da ti stapnat na nerva i da ti dojdi da gi ubies uf ama gi mrazam strelcite nemozam psihotorturisti se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Strelec (w) BT Reply

  ”anna” te molam ne se nerviraj, ako ti zgreshil nekoj strelec sho da prajme nie ostanatite xD i da ti kazam deka strelcite se najsrekjnite znaci vo zodijakot ! …imaj ubaf den (:

 3. anna Reply

  srekni neka si bidat sekogas,i ako veke nemaat nikakva darba da pravat nekogo sreken,neka negipravat i nesrekni site okolu za samotie da se srekni….sebicno nekako.

  • ... Reply

   nemozes poradi nekoe loso iskustvo da ne generaliziras site strelci 🙂 ne sme tolku sebicni i Da znaeme da se izvinime samo koa STVARNO sme krivi :))

 4. Strelec (w) BT Reply

  izgleda si imala loso iskustvo so nekoj strelec, pa sega mislis deka site se isti. zarem ne stanva tuka zbor za golemo iskustvo?

 5. Strelec (w) BT Reply

  i zarem mislis deka ako nekoj e sreken gi pravi dr nesrekjni?

  bash so taa negova energija, gi prekinuva kavgite i te tera da se opustis (:

 6. Наташа Reply

  Јас сум стрелец и навистина со стрелци имам најубави пријателства, баш како што се опишани.

Остави коментар