Риби | Кафе пауза - Part 3

Роден под мистериозни околности: Овој хороскопски знак има видовити способности!

Тие живеат во свет составен од соништа и мечти, а во реалноста не се снаоѓаат најдобро.

8 причини зошто треба да се вљубите во жена која е Риби во хороскоп

Ако успеете да „фатите“ жена Риби тогаш подгответе се за живот исполнет со среќа, радост и смеење.

Астрологијата открива: Како да го освоите срцето на мажите Риби?

Ако вашата симпатија е Риби, тогаш запомнете дека се соочувате со една деликатна душа чиј живот се врти околу романтиката.

Зошто Рибите се луѓе кои најтешко може да ги сфатите?

Помеѓу премногу изразената емоционалност, сочувствителноста и посветеноста, Рибите се хороскопски знак кој е скоро и невозможно да се разбере.

10 знаци дека сте апсолутни Риби во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 19 февруари и 20 март, веројатно ги поседувате овие 10 клучни карактеристики за хороскопскиот знак Риби.
Датум: 21 фев 2014
, Автор:

Риби и риби – пријателска комбинација

Овие другари се идеални партнери за танцување, пливање, правење добри фотографии или пишување поезија.

Љубовен астролошки профил за женски Риби

Мистериозна, сочувствителна и љубезна се првите три карактеристики кои ќе ги забележите кај женските припаднички на знакот Риби.

Риби и девица – пријателска комбинација

Секогаш добро организираната девица не може да сфати како рибата може да пронајде нешто во тој хаос што го остава зад себе. На рибата пак ѝ е несфатливо како може девицата да се нервира зошто ѝ снемало парфем...

Риби и лав – пријателска комбинација

Лавот обожува да го „потхранува“ кревкото его на рибата со екстравагантни комплименти и промислени подароци, а никој не ја цени неговата дарежливост, повеќе од неа.

Љубовен астролошки профил за машки риби

Машките риби, пред сѐ се личности кои во секој момент ќе ви пружат поддршка и ќе ви дадат сочувство, за сето она коешто во моментот се случува во вашата глава.

Риби и рак – пријателска комбинација

Будалестиот рак умее да ја насмее рибата дури и кога ѝ се плаче. Рибата пак, може да почувствува кога на ракот му е потребна широка утешителна прегратка.