Овен | Кафе пауза - Part 5

Љубовен астролошки профил за машки овни

Тој е нестрплив, импулсивен, самобендисан и директен, но и покрај тоа „ве пали“ и ве предизвикува со секој свој потег.
Датум: 05 јун 2012
, Автор:

Љубовен астролошки профил за женски овни

„Првата“ дама во зодијачкото тркало честопати се нарекува и мажествена жена, бидејќи е исто толку силна, одлучна и самоуверена како мажите.

Овен и девица – пријателска комбинација

Девицата нема да му ги кажува на овенот оние нешта кои тој сака да ги слушне. Токму напротив, таа ќе му направи искрена анализа на предностите и слабостите на неговиот карактер.

Овен и лав – пријателска комбинација

Овенот само треба да внимава да не се однесува грубо со лавот. Тој треба да запамети дека лавот сака себеси да се доживува како крал и сака да биде третиран како таков.

Овен и рак – пријателска комбинација

Овенот треба да го охрабрува ракот во реализацијата на неговите идеи, бидејќи тој е исто толку моќен лидер колку и овенот. Ракот пак, може да му помогне на овенот подобро да си ги организира финансиските трошоци.

Овен и близнаци – пријателска комбинација

Без разлика дали авантуристичкиот овен е желен за скокање со банџи, качување по карпи или сурфање на бранови, близнакот секогаш ќе биде расположен да му прави друштво.

Овен и бик – пријателска комбинација

Додека овенот работи со „полна пареа“ и напнато очекува некој важен повик, бикот наместо да го теши со некои излитени фрази, смирено и пополека ќе му приготви вкусна пилешка супа за да го релаксира.

Овен и овен – пријателска комбинација

Кој друг би испланирал авантуристичко патување до Париз, во рок од 5 минути, ако не два овна!?

Риби и овен – пријателска комбинација

Овенот ѝ се восхитува на рибата како секогаш умее да ја каже вистинската работа во вистинскиот момент, а рибата му се воодушевува на овенот како секогаш успева да го добие она што го сака.

Водолија и овен – пријателска комбинација

Двајцата се неограничено љубопитни луѓе, кои ќе уживаат во нивните заеднички авантури, особено во оние кои вклучуваат елемент на опасност, како парасејлинг, карате или банџи скокање.

Јарец и овен – пријателска комбинација

Овенот секогаш ќе може да смета на поддршката и охрабрувањето од страна на јарецот. Овенот за возврат му нуди возбуда и стимулација – особини кои очајно му недостасуваат на јарецот.

Стрелец и овен – пријателска комбинација

Двајцата обожаваат да се забавуваат до раните утрински часови, располагаат со непресушен извор на енергија и кога се заедно, задоволството е обострано.