Овен и овен - пријателска комбинација

Овен и овен – пријателска комбинација

Спријателувањето на два овна, може да претставува или благослов или клетва. Нивното другарство може да биде благословено зошто само овните можат вистински меѓусебно да се разберат. Впрочем кој друг би испланирал авантуристичко патување до Париз, во рок од 5 минути, ако не два овна!? Тие не го ни доживуваат времето потрошено за пакување како проблем, зошто се свесни дека четка за заби можат да си купат кога ќе стигнат во Франција.Овен и овен - пријателска комбинацијаИ покрај тоа што овенот ужива и се чувствува исполнето додека е во друштво со пријател кој е роден во истиот хороскопски знак, сепак помеѓу нив може да настанат проблеми. Така, овните може  меѓусебно да се наговоруваат на спроведување на лошо обмислени планови, кои во себе вклучуваат елемент на опасност и ваквите ситуации може да не завршат добро.

Сепак, доколку овие пријатели уживаат живеејќи го животот на работи (а Господ знае дека овните сакат да живеат така) тогаш два тие најверојатно ќе уживаат во нивната меѓусебна дружба. Тие имаат многу заеднички интереси: боречки вештини, трчање, екстремни спортови и секакви активности кои бараат трошење на многу енергија.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар