Овен | Кафе пауза - Part 6

Скорпија и овен – пријателска комбинација

Една работа е сигурна: дружбата помеѓу овие два знака нема никогаш да биде досадна. Скорпијата и овенот се страсни, енергични и моќни луѓе, поради што забавата е секогаш присутна.

Вага и овен – пријателска комбинација

Овенот и вагата се спротивни знаци во зодијакот, но овие другари никогаш нема да дозволат една незначајна ситница да застане помеѓу нивното интересно пријателство.

Овен и девица – љубовна комбинација

Девицата ги „мери“ сите понудени опции, пред да се посвети на некоја сериозна работа, додека овенот едноставно знае што сака во моментот и почнува да „трча“ да го добие тоа веднаш.

Овен и лав – љубовна комбинација

Кога на овенот и лавот им е добро, им е супер, но кога им е лошо, сè се сведува на бучни кавги и повредени егоа.

Запознајте го овенот однадвор и однатре

Повеќето овни кога се деца, се многу директни за она што им се допаѓа и она што не им се допаѓа. Тие се невообичаено многу решителни деца...

Овен и рак – љубовна комбинација

Моќна движечка сила во оваа врска е екстремната заштитничка настроеност на овенот и ракот кон нивниот љубовен партнер.

Овен и близнаци – љубовна комбинација

„Жешките“ дебати кои имаат тенденција да постанат секојдневие во оваа љубовна врска, можат или да ја „зачинат“ љубовта помеѓу овенот и близнаците или да ја убијат.

Овен и бик – љубовна комбинација

Кога на овенот ќе му „проработат хормоните“ и ќе посака инстантно да го добие задоволството во кревет, бикот може да му покаже колку секси и сензуално, може да биде бавното и смислено движење.

Овен и овен – љубовна комбинација

Овенот е предводен од планетата Марс, а Марс бил богот на војната, па како двајца војници на бојно поле, овие партнери можат или да се борат заеднички или еден против друг, но секако ќе се борат.

Астролошки профил на родените во знакот овен

Овните се управувани од нивната возбуда и страст за успех. Секогаш имаат некаква цел според која се водат и најчесто успеваат да го реализираат тоа што ќе го наумат.

Риби и овен – љубовна комбинација

Кога се испреплетуваат директниот пристап на овенот и интуитивното разбирање на емоциите на другите луѓе од страна на рибата, овие партнери, со заеднички сили формираат динамичен тим.

Водолија и овен – љубовна комбинација

Љубовниот пар сочинет од партнери со хороскопски знаци водолија и овен е многу креативен и оригинален, како резултат на одличната визија која ја поседува водолијата и енергичноста на овенот.