Што прави секој хороскопски знак кога се сомнева во врската?

Не постои врска во која нема проблеми, па некоја ситуација можеби ќе ве натера да се посомневате во врската. Погледнете како се однесува секој хороскопски знак кога ќе се случи тоа.

Што прави секој хороскопски знак кога се сомнева во врската?

Овен

Создава дистанца и се оддалечува од вас.

Бик

Разговара со вас за чувствата што го вознемируваат.

Близнаци

Тие се намуртени и започнуваат расправија за секоја ситница што ќе ја направите.

Рак

Се обидува да помине повеќе време со вас, да ја разгори искрата, се обидува да се сети зошто се заљубил во вас.

Лав

Започнува да ги разгледува другите опции и планира стратегија за раскинување. За секој случај.

Девица

Создава список на добрите и лошите страни. Се обидува да открие кој е најдобриот потег.

Вага

Престанува да изговара „те сакам“ – зборовите што ги изговараше толку често.

Скорпија

Се исклучува емотивно и се затвора физички.

Стрелец

Започнува да зборува за иднината, да ви поставува многу прашања обидувајќи се да открие што размислувате и дали сте на иста бранова должина.

Јарец

Тој е груб и бара простор за да може да размисли.

Водолија

Поминува повеќе време со своите пријатели наместо со вас.

Риби

Престануваат да ви пишуваат пораки и да излегуваат со вас.

Прочитајте како да дознаете дали партнерот планира да ви раскине.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар