Реченица која го опишува вашиот хороскопски знак во целост

Астролозите со само една реченица успеале да ги опишат приоритетите на секој хороскопски знак, како и нивните погледи кон себе и кон светот. Дознајте која реченица го опишува вашиот знак најдобро и можеби ќе научите нешто повеќе за себе.

Овен

Врискам гласно, но никој не ме слуша.

Бик

Немам причина на кој било да му се извинувам.

Близнаци

Не сум сам, но се чувствувам осамено.

Рак

Кога се држевме за рака…

Лав

Никој не знае кој сум навистина.

Девица

Кажи ми зошто се чувствувам осамено.

Вага

Глумам дека сум некој што не сум.

Скорпија

Премногу се грижам за сè.

Стрелец

Сакам да не жалам за пропуштените прилики.

Јарец

Нема да дозволам цел свет да се сруши.

Водолија

Покажи ми ја вистинската причина за постоење.

Риби

Чувствувам сè, тоа ми е премногу тешко.

Астрологијата го опишува и вашиот сексуален живот со само една реченица.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар