20 ситуации во кои природата го натерала светот да ѝ се поклони

Мислиме дека модерната технологија е многу моќна, но реалноста е дека што и да успееме да изградиме, тоа е само привремено и природата нè потсетува на ова секогаш кога ќе има можност. Таа не се двоуми да ја си ја врати територијата во истиот момент штом го свртиме грбот, покажувајќи ни кој е вистинскиот крал на планетата. Токму затоа и решивме да ги споделиме овие 20 фотографии со вас, со цел да ве потсетиме дека природата секогаш наоѓа начин да си го земе тоа што е нејзино…

1. Напуштена зграда, изедена од природата

2. По сите наши војни, природата пак победува…

3. Овој железнички премин скоро е исчезнат под зеленилото

4. Знакот „Стоп“ не го сопрел дрвото

5. Природата го направила ова мало куќарче многу поромантично

6. Природата секогаш победува, без разлика на сè

7. Ова е навистина уникатен стил

8. Човечките креации се привремено, дивиот свет е за секогаш

9. Природата ќе проголта сè што луѓето создале

10. Ова е навистина морничаво

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар