Прецизен египетски хороскоп ја открива вашата личност и судбина до најситен детаљ

Сите ние сме добро упатени во традиционалната астрологија, знаеме во кој знак сме родени и што сме во подзнак. Сепак, повеќето не знаат за египетскиот хороскоп, кој е еден од најстарите. Овој антички хороскоп открива можеби и многу повеќе од оној на кој сме навикнати. Пронајдете го вашиот датум на раѓање и навлезете во долго скриените тајни на вашата потсвест и судбината која ве чека.

1-precizen-egipetski-horoskop-ja-otkriva-vashata-lichnost-i-sudbina-do-najsiten-detalj-www.kafepauza.mk_

Нил од 01.01 до 07.01 / од 19.06 до 28.06 / од 01.09 до 07.09 / од 18.11. до 26.11

Вие сте многу одлучна и посветена личност, како и самата река Нил. Целосно сте посветени на вашите цели и во животот можете да постигнете сѐ што ќе посакате. Амбициозни сте, силни и непоколебливи, исто како и самиот Нил.

Амон Ра од 08.01 до 21.01 / од 01.02 до 11.02

Амон Ра, врвниот бог, целосно ги отсликува вашите влијание и сила. Вашите најдобри особини се храброста и самодовербата. Вие сте родени лидери и еден ден оваа ваша улога целосно ќе се оствари.

Мут од 22.01 до 31.01 / од 08.09 до 22.09

Мут е кралица на боговите и египетска мајка-божица. Ако таа владее со вашиот знак, вие сте многу суптилни, дури и срамежливи. Сепак, вие сте и многу чувствителни, великодушни и внимателни. Вашата промисленост, трпение и желба да ги заштитите најблиските ве прават личност која сите лесно ќе ја засакаат.

Геб од 12.02 до 29.02 / од 20.08 до 31.08

Геб е бог на земјата, заслужен за сѐ живо што расте на овој свет. Вие сте многу привлечни, љубители на вистината и вредни. Искрени сте и луѓето зависат од вас, исто како што зависат и од земјата, која им го овозможува она што им е потребно за живот.

2-precizen-egipetski-horoskop-ja-otkriva-vashata-lichnost-i-sudbina-do-najsiten-detalj-www.kafepauza.mk_

Озирис од 01.03 до 10.03 / од 27.11 до 18.12

Озирис е бог на смртта и подземјето. Ако сте родени во неговиот знак, вие сте многу мудри и остроумни. Вашето идеално занимање е започнување сопствен бизнис. Добри сте во донесување одлуки и лесно можете да навлезете во сечиј карактер.

Изида од 11.03 до 31.03 / од 18.10 до 29.10 / од 19.12 до 31.12

Изида е божица на здравјето, бракот и мудроста. Ако таа е вашата заштитничка, тоа значи дека и вие самите сте мудри, но и посветени и горди на сето она што сте го постигнале, бидејќи сето тоа сте го постигнале со сопствен труд.

Тот од 01.04 до 19.04 / од 08.11 до 17.11

Тот е бог на Месечината и мудроста. Тоа значи дека и вие сте многу интелигентни и добри во решавањето на проблемите. Сакате загатки и интересни филозофски прашања. Уживате во читањето и учењето, бидејќи ништо не цените повеќе од знаењето.

Хорус од 20.04 до 07.05 / од 12.08 до 19.08

Хорус е бог на небото, војната и ловот. Како него, ни вие не се плашите од ризици и секогаш целите високо. Многу сте верни и имате високи цели. Себеси веќе се гледате како иден крал.

3-precizen-egipetski-horoskop-ja-otkriva-vashata-lichnost-i-sudbina-do-najsiten-detalj-www.kafepauza.mk_

Анубис од 08.05 до 27.05 / од 29.06 до 13.07

Анубис е бог на гробовите и мумифицирањето. Токму затоа, вие уживате во мирниот и тивок живот. Ја сакате самотијата и сакате да размислувате во мир и тишина за сѐ. Многу сте послушни и скромни во сето она што го правите. Луѓето сакаат да бидат во ваша близина заради вашата спокојна и смирувачка аура.

Сет од 28.05 до 18.06 / од 28.09 до 02.10

Сет е бог на невремето, злото, хаосот и војната. Личностите чии заштитник е тој се многу отворени, социјални и секогаш расположени за дружење и акција. Заради своите социјални контакти често можете да имате многу корист. Отворени сте, искрени и дружељубиви.

Бастет од 14.07 до 28.07 / од 23.09 до 27.09 / од 03.10 до 17.10

Бастет е божица на мачките, заштитата, радоста, музиката и пријателството. Вие сте многу тактична личност, која се трга од конфликтите и која носи примирје кога ќе дојде до расправија. Исто како што Бастет штити, така и вие имате потреба да ги заштитите сите луѓе околу себе.

Секмет од 29.07 до 11.08 / од 30.10 до 07.11

Секхмет е божица на плодноста, огнот и здравјето. Вие сте многу грижливи и чувствителни. Фер сте и чесни во сѐ што правите и верувате дека правдата секогаш победува на крајот. Исто така сте многу зборливи, внимателни и отворени. Заради сето ова, луѓето бескрајно се потпираат на вас.

Доколку овој хороскоп го привлече вашето внимание и ја разгоре вашата љубопитност да дознаете нешто повеќе, тогаш продолжете со читање за египетскиот хороскоп.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар