Ноември 2019 ќе биде најлош за следните хороскопски знаци

Ноември 2019 ќе биде најлош за следните хороскопски знаци

Ноември не е омилен месец меѓу луѓето поради студеното време, но овој месец ќе биде посебно лош за следните хороскопски знаци: Бик, Девица и Јарец.

Ноември 2019 ќе биде најлош за следните хороскопски знаци

Бик: Ќе имате проблеми со поблиските

Се наоѓате баш таму каде што сакате, и оваа сезона малку ќе ве растресе кога станува збор за посветеноста во врските и интимноста. Дали сте подготвени да се отворите пред некоја друга душа? Доколку не сте, во ред е. Само движете се полека и со свое темпо.

Добрите вести се дека полната месечина на 12-ти ноември ќе ви донесе добри новости, така што внимавајте на луѓето околу вас.

Девица: Ќе се чувствувате уште поинтровертни од вообичаено

Знаеме колку сакате да бидете продуктивни, но сега не е време и место за тоа. Наместо да ја ослободите енергијата на работното место, искористете ја силата за реновирање на вашиот дом.

Можно е да бидете во лошо расположение, така што земете си денови за себе. Полната месечина ќе ги активира вашите желби за едукација и патување. Кој знае, можеби ќе одлучите да отидете на кратко патување.

Јарец: Ќе „исчезнете“ на краток период

Бидејќи Сонцето ќе го активира сонот и спиењето во вашиот хороскопски знак, можно е да се чувствувате мрзеливи кога станува збор за постигнувањето цели. Заедно со ова ќе дојде и лошото расположение.

Но некаде пред декември ќе се чувствувате порелаксирано. Искористете го времето за јога, медитација, читање и слично.

Се наоѓаме и во сезоната на Скорпии, а таа ќе биде најлоша за овие три хороскопски знаци.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар