Најпознатиот астролог на сите времиња изјавува: Овие 3 знаци се навистина посебни!

Најпознатиот астролог на сите времиња изјавува: Овие 3 знаци се навистина посебни!

Џун Давитасвили била најпопуларната видовита жена на сите времиња. Таа била нарекувана феномен и често се бавела со исцелување и лечење. Но, тоа по што Џун најмногу е запомнета е по нејзината изјава за трите хороскопски знаци коишто според неа се навистина уникатни. Тие имаат моќ да го освојат целиот свет! Еве за кои знаци станува збор…

1. Овен

Животот на Овните е како луда железница, најмногу поради нивниот посебен карактер. Претставниците на овој хороскопски знак, според Џун, сакаат сè одеднаш да направат. Но, некаде по пат тие забораваат дека животот не е бајка и дека не се во земјата на чудата. Од друга страна пак, нивната спремност на сите исходи и жртва е огромна гаранција за успех. Тие се отворени и искрени, и секогаш спремни да ги применат интересните трикови кои ги кријат во ракавите.

2. Лав

Лавот е грабливец, односно тој е спремен да уништи сè на патот до својот успех, додека истовремено и знае како да чека. Ако добро познавате барем еден Лав, веројатно знаете колку вешто можат да чекаат и колку тешки можат да бидат нивните стратешки игри. Џун забележала дека нивната способност за чекање е едноставно неверојатна, тие може да чекаат и години додека не го направат правиот чекор што инстантно ќе ги доближи до нивната награда.

3. Риби

Џун верувала дека овој знак е многу потценуван. Иако Рибите делуваат тивко на почетокот, тие брзо совладуваат сè и се адаптираат на новите ситуации, веднаш тргнувајќи кон својата цел. Наспроти сè, во нивната глава постојано се води активен мисловен процес. Ако се чудите зошто тие се толку чудни и далечни, сега сигурно ќе разберете. Тие цело време истражуваат околу нив и преземаат контрола над сè. Секогаш се барем еден чекор понапред од другите, иако делуваат пасивно и повлечено.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар