Лето во есен: Ментол бојата ги освојува сите социјални мрежи

Лето во есен: Ментол бојата ги освојува сите социјални мрежи

Ментол бојата важи за една од најнежните нијанси на зелената боја, но и за една од најубавите бои од сите. Таа е симбол за сонцето, пролетта, летото и морето, боја поради која едвај чекаме да пројдат студените месеци за да можеме да ја носиме. Оваа љубов кон неа е толку голема, што оваа сезона познатите дами решиле да ја понесат со нив и во есента, а можеби дури и во зимата.


Некои од овие жени што поставуваат трендови се Викторија Бекам и Меланија Трамп кои едноставно не сакаат да се откажат од оваа боја, притоа започнувајќи вистинска револуција на социјалните мрежи. Како што можете да видите во фотографиите подолу, жените сè повеќе и повеќе се охрабруваат да го следат нивниот пример, поставувајќи нов моден тренд.

Што мислите вие? Дали би сакале да ја комбинирате оваа летна облека и во студените месеци?

Погледнете и кои се топ 5 есенски модни комбинации за сите тренди девојки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар