Месечен љубовен хороскоп за мај: Средби со поранешни партнери, но и нови страсти!

Месечен љубовен хороскоп за мај: Средби со поранешни партнери, но и нови страсти!

Мај ќе биде одбележан со љубов и семејни турбуленции како резултат на влијанието на планетите. Венера, планетата на љубовта, од 2 до 28 мај ќе биде во знакот Овен. Ова ќе доведе до посебна атмосфера која ќе биде идеална за страсни врски кои можат да прераснат и во агресија. Венера ја поттикнува нашата потреба за љубов и блискост, а Овенот ја истакнува борбеноста, па желбата да се добие сè одеднаш ќе доведе до драматични ситуации. Ситуацијата ќе биде дополнително „влошена“ со ретроградниот Меркур и затемнувањето на Сонцето. Во продолжение прочитајте го месечниот љубовен хороскоп за мај.

Месечен љубовен хороскоп за мај: Средби со поранешни партнери, но и нови страсти!

Овен

Овој месец можете да очекувате сè, од возбудлива романса до раскинување, а можно е и обнова на старата врска. Во секој случај, досега научените лекции ќе ви бидат од голема корист. Освен тоа, можни се нови интересни познанства, но не избрзувајте со заклучоците. Нека работите течат по својот тек.

Бик

Подгответе се за тешкотии и неволји во поглед на љубовниот живот. Затемнувањето на Сонцето како и ретроградниот Меркур ќе ве „преплават“ со емоции. Ќе ве привлекуваат страсни и емотивни личности, но внимавајте бидејќи постои можност да наидете на некого кој нема да има добри намери.

Близнаци

Првата половина на мај ќе биде релативно мирна, можеби малку здодевна во поглед на април. Љубовните врски можат да започнат неочекувано брзо, но и брзо да завршат. Ако веќе сте во врска, тогаш со малку напор можете да ја подобрите комуникацијата и да ги решите несогласувањата. Кон крајот на месецот можна е средба со некој од поранешните партнери или добивање вести за нив преку заеднички пријатели.

Рак

Мај е најважниот месец за вас оваа година бидејќи постојат големи шанси за судбоносна средба или искажување љубов кон некој кој досега не сте го сметале за потенцијален партнер. Доколку сте во врска, обидете се да го слушнете партнерот и решавајте ги проблемите преку дијалог. Настаните кои ќе се случат овој месец ќе означат важна фаза во животот.

Лав

Мај е идеално време да започнете нова врска или да формирате семејство. Имате голем удел во тоа како ќе се одвиваат односите, па затоа дајте сè од себе. Од друга страна, за да го одржите мирот во семејството, неопходно е да воспоставите рамнотежа помеѓу работата и слободното време, меѓу општествениот и семејниот живот. Во средината на мај ќе се случат работи кои ќе влијаат на вашата иднина.

Девица

Дури и во најтешката ситуација знаете како да бидете среќни. Многу работи се случуваат во вашата врска со долгогодишниот партнер. Ако долго време сонувавте да основате семејство, сега имате можност да ви се оствари желбата. Во овој период добро би било да ги решите и финансиските, како и имотно-станбените прашања.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар