Месечен љубовен хороскоп за мај: Средби со поранешни партнери, но и нови страсти! - Part 2

Месечен љубовен хороскоп за мај: Средби со поранешни партнери, но и нови страсти!

Вага

Мај е време на длабока промена во поглед на љубовниот живот. Конечно ќе сфатите што е она што го посакувате. Од друга страна, ќе почнете да го забележувате вниманието што ви го посветуваат претставниците на спротивниот пол, што можеби не сте го виделе досега или не сте го сфатиле сериозно.

Месечен љубовен хороскоп за мај: Средби со поранешни партнери, но и нови страсти!

Скорпија

Љубовта се тестира во тешките ситуации. Постојат големи шанси дека ќе бидете разочарани од партнерот како резултат на неоснована љубомора. Од друга страна, можно е да остварите средба со некој од поранешните партнери. Отворено разговарајте за сето она што се случило, за вашите чувства, за причините за раскинување. Тоа ќе ви донесе олеснување, а можеби ќе откриете и дека љубовта сè уште не исчезнала.

Стрелец

Во првата половина од месецот љубовниот живот ќе ви биде интензивен и драматичен, но во втората половина ќе почне фазата на заситеност – ќе почнете да забележувате недостатоци кај партнерот и ќе сакате да искусите нешто ново и поинакво. Постои голема шанса дека ќе ве привлече некој харизматичен странец, па лесно ќе се впуштите во авантура. До крајот на месецот некој засекогаш ќе го напушти вашиот живот.

Јарец

Личните односи ќе бидат испреплетени со деловните, а тоа ќе предизвика проблеми. Ќе станете дел од некакви љубовни интриги на работа. Дури и ако се обидете да се држите настрана од тоа, сепак, самото опкружување ќе ве вовлече во таква ситуација. Грижете се за вашата репутација и не ризикувајте без причина.

Водолија

Во текот на мај ќе наидете на многу пречки кои ќе го оневозможат вашето зближување со саканата личност или потенцијалниот партнер. Пред крајот на месецот постои можност да се смирите со поранешната љубов или да ја доведете моменталната врска на повисоко ниво. Доколку патувате, ве очекува интересна средба која ќе продолжи како врска на далечина.

Риби

Можете да направите големи промени во вашиот живот само доколку се одлучите за драстични потези, од типот да се преселите во друг град или друга земја. Можеби е и време да ја прекинете токсичната врска и да започнете од почеток. Мај ќе биде добар период за ослободување од старото и нефункционалното, но и идеално време за менување на средината.

Откако го прочитавте љубовниот месечен хороскоп за мај, можеби ќе сакате да прочитате и кои 5 хороскопски знаци ги очекува нова љубов во мај.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар