Мај им носи љубов од бајките на овие 3 хороскопски знаци

Мај им носи љубов од бајките на овие 3 хороскопски знаци

Мај е месец во кој Венера, планетата што има најголемо влијание врз вашиот љубовен живот, носи сензуалност и љубов. Ова е период од годината кога сè се буди, имате повеќе енергија, се раѓаат некои нови емоции и љубовта цвета. Мај им носи успех на љубовен план на овие 3 хороскопски знаци:

Мај им носи љубов од бајките на овие 3 хороскопски знаци

Бик

Вие сте главната ѕвезда во мај, бидејќи Сонцето престојува во вашиот знак. Ова е среќен и поволен месец за вас и нема да имате проблем да постигнете многу од вашите цели. Добриот аспект на Венера и Сонцето ви дава самодоверба, а Јупитер го подобрува вашето поле на пријателството и љубовта.

Марс ви носи совршена комуникација, така што оние кои се во романтична врска ќе успеат да решат многу стари недоразбирања.

Слободните Бикови ќе се стремат кон промени, па можно е на некое патување или во нов круг пријатели да сретнете личност која може да ја помести земјата под вашите нозе.

Скорпија

Мај ви носи исклучително нежен и страсен љубовен живот. Позицијата на планетите ви помага да барате вистинска љубов, а Меркур ја олеснува комуникацијата со вашиот партнер.

Осамените Скорпии ќе бидат охрабрени да влезат во љубовна врска и ќе имаат поголема самодоверба од кога било.

Скорпиите кои се во долга врска почнуваат да ја подобруваат својата врска и ќе се обидат да му посветат поголемо внимание на својот партнер.

Љубовта ви е во центарот на универзумот и можно е да ги обновите старите страсти.

Девица

Во текот на целиот месец, љубовта со партнерот ќе биде топла и нежна. Ќе се чувствувате како да сте на почетокот на врската.

Ќе успеете да најдете рамнотежа помеѓу кариерата и љубовта. Ќе бидете иновативни и полни со изненадувања, а тоа ќе влијае позитивно на паровите кои се во подолга врска.

Прочитајте што ќе донесе розовата супермесечина на 27 април.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар