Како секој хороскопски знак го нервира својот поранешен партнер?

Како секој хороскопски знак го нервира својот поранешен партнер?

Ако некој заслужува навреди, тоа е вашиот поранешен партнер. Постојат многу начини за оцрнување на вашиот партнер, вербални и невербални. Сепак, надобриот начин е кога поранешниот партнер не очекува такво нешто и му треба малку време за да сфати што се случило. Кога станува збор за астрологијата, секој хороскопски знак има свој начин на изразување на незадоволството кон поранешниот партнер.

Како секој хороскопски знак го нервира својот поранешен партнер?

Овен

Кога ќе посакаат да го изнервираат бившиот, Овните ќе направат нешто слично како одговарање со „К“ на пораката што некој ќе им ја испрати. Тоа е начин да покажете колку сте незаинтересирани и да му помогнете на вашиот поранешен партнер да го добие тоа што го бара, односно да покажете дека не ви е грижа за него.

Вашиот поранешен партнер нема да може да рече дека сте го игнорирале или дека не сте одговориле на пораката, но нема да му го дадете одговорот што го бара.

Бик

Кога Бикот сака да го изнервира бившиот партнер, доволно е да направи еден страничен поглед со очите. Тоа е само еден обичен поглед, но зборува многу. Таквиот поглед значи дека вие сте свесни за глупостите на поранешниот партнер, но не вреди да бидете чувствителни или да трошите енергија за да му помогнете на бившиот да престане со своите глупости.

Кога Бикот ќе направи таков поглед, тој знае кога точно да го направи тоа, така што ќе забележат само неколку луѓе, но пораката ќе биде пренесена.

Близнаци

Близнаците го нервираат бившиот така што ќе се согласат да одат некаде со него, а потоа нема да се појават на настанот. Тие дури и не му придаваат важност на откажувањето.

Ако ги прашате зошто не се појавиле, овие личности ќе имаат изговор или можеби ќе речат дека се предомислиле во последен момент. Што и да е изговорот, овој хороскопски знак ќе го изнервира бившиот на многу суптилен начин.

Рак

Личностите родени во овој хороскопски знак го нервираат поранешниот партнер така што објавуваат групни фотографии и никогаш не го означуваат. Бившиот е на сликата, но веќе не постои во вашиот свет. Не значи дека Раковите ги бришат бившите од сите свои слики, тие едноставно не го вклучуваат нивното име.

За да го изнервираат бившиот уште повеќе, објавуваат слики со него каде што тој изгледа многу чудно или лошо.

Лав

Припадниците на овој хороскопски знак го нервираат својот поранешен со двосмислени комплименти како што се: „Прекрасно е тоа што веќе не се интересираш за твојот изглед“ или „Дали денес си облечен во мрак?“ Тоа е навреда завиткана во комплимент.

Тонот на којшто разговараат овие личности е исто така важен затоа што ако гласот им е повесел и пооптимистичен, тоа значи дека не се многу искрени.

Девица

Девиците го нервираат својот поранешен партнер така што се сомневаат во сè што ќе каже тој. Личностите родени во овој хороскопски знак откриваат дека нивниот поранешен не знае за што зборува и дека е лесно да се докаже тоа само со копање малку подлабоко.

Овие личности сакаат сите да дознаат колку е неук нивниот поранешен партнер и дека имаат среќа што веќе не мора да ги слушаат неговите глупости.

Вага

Личностите родени во овој хороскопски знак знаат дека нивниот бивш партнер сè уште сака да биде дел од нивниот живот и токму затоа бившите ги лајкнуваат сите објави на Вагите. Овие личности може да се преправаат дека не ги интересираат социјални мрежи на поранешниот партнер и нема да им возвратат за лајковите.

Бившиот партнер и мртов за нив и на Вагите не им грижа за лајковите што ги добиваат од поранешните партнери.

Скорпија

Припадниците на овој хороскопски знак го нервираат бившиот со тоа што постојано покажуваат колку им е прекрасен животот.

Скорпиите ги споделуваат сите убави работи што им се случуваат во животот и сите фантастични работи што им се случиле откако нивниот поранешен партнер престанал да биде дел од нивниот живот. Овие личности велат дека успехот е најдобрата одмазда, а како ќе дознае бившиот за тоа ако не го споделите?

Стрелец

Личностите родени во овој хороскопски знак го нервираат својот поранешен партнер така што ќе изразат непочитување кон него или ќе направат бившиот да изгледа како глупава личност. Тоа што го кажуваат овие личности може да биде брутално и безобразно, но тие ќе го направат тоа на учтив начин.

Кога Стрелецот го нервира поранешниот партнер, има што да се види.

Јарец

Јарецот го нервира својот поранешен партнер така што прво зборува со сериозен тон, а кога ќе го привлече вниманието на сите, зборува за гласините како да се вистината.

Овие личности ќе разговараат со секој член на групата, освен со бившиот бидејќи сакаат да му дадат до знаење дека нема да го трошат својот здив за да разговараат со него беспотребно.

Водолија

Припадниците на овој хороскопски знак ги навредуваат бившите со помош на ГИФ-ови и мемиња бидејќи тие може да кажат многу повеќе од зборовите. Освен тоа, ако поранешниот партнер ги праша за тоа, Водолиите ќе речат дека споделувале само нешто смешно и дека не е ништо лично.

Се разбира дека е лично и тоа е јасна порака да им покажат на бившите колку се смешни.

Риби

Рибите се воден знак, а течностите се многу важни кога сакаат да го изнервираат поранешниот партнер. Овие личности ќе се напијат една голтка, ќе размислат (без разлика колку ќе го повредат поранешниот партнер со тоа), а потоа ќе погледнат настрана.

Оваа рутина изгледа безопасно, но во неа е спакуван низок удар. Тоа е еден вид софистицирана навреда. Овие личности може да го изнервираат бившиот и со едноставно зафрлување на косата, кимнување со главата или со носење очила за сонце.

Прочитајте кои хороскопски знаци се најзлобни и не се плашат од кармата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар