Брутално искрени факти за вашиот хороскопски знак

Брутално искрени факти за вашиот хороскопски знак

Колку и да не веруваме во него, секој од нас одвреме-навреме си чита хороскоп. И додека обично во тие текстови сè е кажано во „поблага“ форма, во продолжение прочитајте неколку брутално искрени факти за вашиот хороскопски знак што ќе ве замислат.

brutalno-iskreni-fakti-za-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Бик

Биковите не ги интересира што мислите за нив.

Девица

Девиците ќе ви го кажат точно она што го мислат.

Риби

Сега е најдоброто време за нови почетоци за Рибите.

Водолија

Тешко е да ги разбесните Водолиите, но многу е лесно да им стане здодевно.

Јарец

Јарците не се луѓето со кои сакате да си играте. Не ја мешајте нивната добрина со слабост. Овие луѓе се безмилосни кога се провоцирани.

Стрелец

Стрелците се созреани. Ако не ве сакаат нема да се трудат да бидат добри со вас, но сепак ќе се контролираат.

Скорпија

Среќата на Скорпиите почнува со еден збор, една шега, една порака, една песна, една прегратка, еден бакнеж… и завршува со една грешка.

Вага

Вагите живеат во организиран хаос.

Рак

Темпераментот на Ракот може да биде полош отколку што можете да замислите.

Близнаци

Близнаците се независни и подобро им е сами да се справуваат со проблемите наместо да побараат помош.

Овен

Овните ја имаат способноста да ја испланираат иднината логично и реалистично.

Лав

Лавовите обично спомнуваат работи што другите не би ги кажале.

Прочитајте го и вашиот животен хороскоп.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар