Астролозите открија кои ќе бидат најсреќните и најуспешните датуми во декември!

Астролозите открија кои ќе бидат најсреќните и најуспешните датуми во декември!

Кои ќе бидат најсреќните и најуспешните денови во декември според астролозите? Откријте во продолжение!

Астролозите открија кои ќе бидат најсреќните и најуспешните датуми во декември!

1 декември – Венера е во опозиција со Марс

Првиот ден од декември ќе биде енергетски многу поволен бидејќи ќе помине под покровителство на многу силен аспект меѓу две планети кои се наоѓаат блиску до Земјата. Астролозите препорачуваат да го поминете 1 декември опкружени со роднини и пријатели. Ова е прекрасен ден за љубов и продлабочување на односите. Хармоничните Марс и Венера ќе нè потсетат колку е важно да побараме прошка еден од друг.

5 декември – завршува ретроградното движење на Нептун

На 5 декември ќе заврши ретроградната фаза на Нептун што ќе предизвика будење на добрина и емпатија кај луѓето. Ќе има многу помалку лаги во светот околу вас. Овој ефект ќе биде многу силен и забележлив во првите денови од директното движење на оваа планета. Освен тоа, ова ќе биде и совршен момент да се ослободите од негативните енергии и да се ослободите од токсичните луѓе кои ве саботираат.

8 декември – Сонцето во опозиција со Марс

Овој пат Марс заедно со Сонцето ќе донесе исклучително емотивен ден, во кој ќе биде корисно да ја признаете љубовта, да споделите чувства со вашата сродна душа и да стекнете нови пријатели. Сонцето и Марс ќе ви создадат идеални услови да најдете нови извори на среќа, инспирација и мотивација.

12 декември – ден на огледалото

Редоследот на броевите 12-12 е последниот „датум на огледало“ во 2022 година. На овој ден ќе станете свесни за тоа што е важно сега и што не е достојно за вашето внимание. Многу луѓе на овој ден ќе можат да го вратат интересот за животот. Ова ќе биде одлично време да се справите со стравовите и сомнежот во себе. Среќата ќе ги следи оние кои се задоволни со себе, кои работат на себе и веруваат во најдоброто. Овој ден ќе биде поволен за планирање на следните чекори кои можат да ве доведат до среќна иднина.

14 декември – Метеорски дожд Геминиди

Овој ден ќе биде поволен за патување, читање книги, нови искуства и авантури. Присуствувајте на предавања, учете, стекнувајте нови вештини. Можно е знаењето што ќе го стекнете да ви помогне во вашиот личен развој.

20 декември – Јупитер се враќа во знакот Овен

На 20 декември Јупитер преминува во знакот Овен. Ова ќе биде добар ден за интроспекција, како и за комуникација и решавање на несогласувањата. Исто така, ова ќе биде многу поволен период за правни консултации и обиди за преговори.

22 декември – Метеорски дожд Урсиди

Во декември ќе бидеме сведоци на уште еден метеорски дожд. Ова ќе биде одличен момент за замислување на вашите желби и поставување нови цели за почетокот на следната година.

Искористете ги овие денови за да се наполните со позитивна енергија, за да ја започнете 2023-та година со поголем оптимизам и ентузијазам!

Откако прочитавте кои ќе бидат најсреќните датуми во декември, можеби ќе сакате да прочитате и кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци до крајот на 2022 година.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар