Астролошка прогноза до 28 мај: Што ќе ни донесе магичната Венера во Овен?

Астролошка прогноза до 28 мај: Што ќе ни донесе магичната Венера во Овен?

Според астролозите, овој месец нè очекува нов почеток во поглед на љубовниот живот, но и во поглед на финансиите!

Астролошка прогноза до 28 мај: Што ќе ни донесе магичната Венера во Овен?

Венера ќе остане во знакот Овен сè до 28 мај и ќе ги промени нашите приоритети при што на прво место ќе ја стави љубовта.

Преку нејзината енергија ќе посакаме да започнеме нешто ново и да внесеме повеќе возбуда во нашите односи. Сè ќе се одвива брзо и спонтано. Со помислата дека немаме време за одолговлекување, јасно ќе ги формулираме нашите цели и желби.

Оваа Венера ќе биде нетрпелива, одлучна и незаинтересирана за долго заведување. Според тоа, можеме да очекуваме јасни и директни понуди. Нема да има потреба да читаме меѓу редови бидејќи она што ќе го видиме и слушнеме ќе биде вистина.

Под влијанието на енергијата на Венера, страста лесно гори, брзо расте емоционалниот набој, но брзо се губи и интересот. Единственото нешто што ќе биде важно е да не се чувствуваме здодевно.

Освен тоа, „ловот“ честопати е повозбудлив од остварувањето на целта.

Според астролозите, во овој период нè очекува нов почеток и во поглед на финансиските прашања како и свеста за тоа кои се нашите вистински вредности.

Не заборавајте дека храброста, одлучноста и самодовербата се клучните елементи за она што сакате да го постигнете.

Сега е време за акција, а дали сте го направиле или не вистинскиот избор, ќе откриете на 28 мај кога Венера ќе премине во знакот Бик.

Откако прочитавте за астролошката прогноза до 28 мај, можеби ќе сакате да го прочитате и месечниот љубовен хороскоп за мај.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар