3 хороскопски знаци што ги очекуваат среќа, богатство и љубов за време на ретроградниот Сатурн

3 хороскопски знаци што ги очекуваат среќа, богатство и љубов за време на ретроградниот Сатурн

Кога ќе слушнете ретроградна фаза, сигурно веднаш ја поврзувате со предизвици, проблеми, одложувања и грешки. Сепак, ретроградниот Сатурн функционира малку поинаку – неговата главна улога е да го спроведе законот на кармата. За некои хороскопски знаци тоа ќе биде предизвик, но овие 3 хороскопски знаци ги очекува награда за добрите дела за време на ретроградниот Сатурн до 10 октомври.

3 хороскопски знаци што ги очекуваат среќа, богатство и љубов за време на ретроградниот Сатурн

Овен

Ве чека позитивен пресврт на семејно поле.

Сите ваши напори за решавање на некои стари конфликти носат награди во форма на подобра комуникација и помирување.

На финансиски план, може да има зголемување на богатството и подмирување на старите долгови, додека во љубовта сте на добар пат.

Многу Овни ги очекува убав почеток на романтично ниво.

Промените во навиките носат подобрување на здравјето.

Близнаци

Пред вас е мирен и стабилен период од неколку месеци.

Во пријателските и семејните односи ве очекува решение за многу ситуации и конечно ќе видите кој заслужува да биде дел од вашиот живот.

На љубовен план, ѕвездите ви носат награди.

Паровите кои поминале низ многу тешкотии, сега ќе имаат хармоничен период со зголемена интимност и чувство на страст.

Риби

Вие ќе уживате во енергијата на Сатурн бидејќи ве поттикнува да размислувате повеќе за себе.

Во овој период, можете да решите некои односи од минатото.

Можно е да се појави стар пријател или партнер и да внесе освежување во вашиот живот.

Можно е да имате нагло зголемување на приходите и напредување во кариерата.

Усвојувањето добри навики, како што е вежбањето, ви носат подобрување на здравјето и зголемена самодоверба.

Прочитајте го љубовниот хороскоп за јуни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар