Кардио тренинг што трае само 15 минути

Кардио тренинг што трае само 15 минути

Ако немате време за едночасовно вежбање, тоа не значи дека не треба да се занимавате со физичка активност. Овој кардио тренинг трае само 15 минути и согорува масни наслаги, го забрзува метаболизмот и го зголемува нивото на енергија. Ниту една од вежбите не бара дополнителна опрема, што значи дека можете да тренирате дома, во кое било време. Правете ја секоја од следниве вежби 15 минути и направете пауза од 10 до 20 секунди помеѓу нив. Повторете ја секоја од вежбите во три серии, за да завршите во временски период од 15 минути.

Прочитајте кои 7 работи треба да престанете да ги правите пред тренинг.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар