3 хороскопски знаци на кои ќе им се врати бившиот партнер

3 хороскопски знаци на кои ќе им се врати бившиот партнер

Понекогаш љубовта носи изненадувања, а за време на секстилот на Сатурн со Месечината, кој започнува на 21 септември, 3 хороскопски знаци ќе доживеат враќање на поранешната љубов:

3 хороскопски знаци на кои ќе им се врати бившиот партнер

1. Лав

Во текот на оваа година, очигледно е дека вашиот поглед кон врските драстично се промени. Научивте многу работи, па се прашувате што е следно. Голем дел од ова е резултат на врска од минатото. Оваа врска веројатно ви предизвикала многу болка во вашето срце, толку многу што можеби ви нанела емотивен удар и сте се прашувале кој сте. Но, ако сега погледнете наназад, гледате ли поинаква цел? Можете ли да видите дека таа личност требало да стори сè што направила за да ги научите лекциите? Размислете за ова, бидејќи личноста која толку многу ве повредила се враќа во вашиот живот. Не се враќа за да ве повреди дополнително, туку се враќа затоа што конечно сте подготвени за подлабоко лекување. Размислете што ве спречува да ја прифатите оваа личност во вашиот живот како ваш пријател. Обидете се да останете отворени за она што следува, бидејќи оваа поранешна љубов ќе игра важна улога во заздравувањето што конечно ќе се случи.

2. Скорпија

Љубовта е прекрасна работа, а она што е тешко да се има на ум е дека тоа е вистина, без разлика дали успева или не. Кога ќе заврши интензивната романтична врска, обично се обидувате целосно да ја игнорирате таа личност. Имате тенденција да ги откриете сите причини зошто врската не била здрава или не би функционирала на долг рок. Потоа го правите она што го правите најдобро, градите ѕидови, толку високи што веќе никој не може да ве достигне. Но, тоа не е она што навистина го сакате. Подобро е да признаете дека некој ве повредил, а вие сè уште го сакате, отколку да се обидувате да ги игнорирате вашите чувства. Со овој транзит, ќе имате можност да си признаете некои вистини и да преземете одговорност. Во вашиот случај, бившиот што се враќа е некој што ви помага да преминете од една на друга верзија од себе. Наместо да мислите дека тој се враќа во вашиот живот затоа што ви е судено да бидете заедно, обидете се да го гледате како некој кој секогаш ќе биде тука за вас, но не онака како што првично се надевавте.

3. Бик

Кога тој што избегал се враќа, понекогаш се обидувате да си кажете дека тој всушност не се враќа кај вас. Нормално е да се чувствувате исплашено кога ќе се врати некој што сте го сакале многу, бидејќи, се разбира, постои страв дека повторно ќе ве повреди. Но, понекогаш тоа не е причина за враќањето на поранешната љубов. Понекогаш двајца навистина треба да се разделат некое време за да научат некои лекции и да се подобрат. За навистина да научите што е безусловна љубов, ова е патот по кој мора да одите. Мора да поминете низ живот кој се распаѓа, да се чувствувате скршено и несигурно и да не знаете каде да одите понатаму, а потоа да бидете лице в лице со личноста која не само што ве повредила најмногу, туку е и онаа која сепак ја сакате како никој друг. Овој пат е поинаку. Но, од вас зависи дали ќе верувате. Иако ова можеби нема да се случи веднаш, ова е првиот чекор од ново поглавје. Во ред е да се плашите и нема причина да брзате во ништо, но внимавајте да не го ризикувате она што најмногу го сакате, бидејќи се плашите дека ќе заврши како претходно. Двајцата може да се појавите како нови верзии на себе и можеби на тој начин конечно ќе видите која беше поентата на вашата разделба.

Прочитајте на кои 4 хороскопски знаци ретроградниот Меркур им носи многу предизвици.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар