Животни кои се чувствуваат пријатно покрај фотоапарати

Животни кои се чувствуваат пријатно покрај фотоапарати

Фотографирањето животни бара многу трпение и точност. Понекогаш фотографите мора да поминат и неколку часа додека направат една добра фотографија, па дури и подолго за импресивните. Животните го прават она што сакаат да си го направат, па, за жал, не можеме да побараме од нив да застанат мирни или да направат нешто интересно кога го имаме насочено објективот кон нив. Сè што можете да направите е да чекате и да бидете подготвени за вистинскиот момент.


Животни кои се чувствуваат пријатно покрај фотоапарати

Но, што се случува кога фотографите ќе направат мала пауза од својата работа и ќе ја остават опремата без надгледување? Погледнете ги овие фотографии кои ни покажуваат колку им е пријатно на животните покрај фотоапаратите, доколку тие не се насочени директно кон нив.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар