26 најдобри свадбени фотографии кои биле наградени во 2014

26 најдобри свадбени фотографии кои биле наградени во 2014

Натпреварите во фотографија го собираат најдоброто од најдобрите, а наградените секогаш се нешто посебно кое малку кој го остава рамнодушен. Ова се најдобрите од годината која штотуку измина во 20 различни категории и категориите и натпреварите во кои ги примиле наградите.

26 најдобри свадбени фотографии кои биле наградени во 2014

Прво место во светло, Тајван

26 најдобри свадбени фотографии кои биле наградени во 2014

Прво место во чиста уметност, Њујорк

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар