Волшебната убавина на луѓето албино прикажана преку прекрасни фотографии

Убавината на луѓето албино навистина хипнотизира. Толку е чиста и неверојатна што ќе направи да добиете впечаток дека гледате во ликови од некои волшебни бајки. Токму нивната убавина ја инспирирала Јулиа Таиц, фотографка која обожава да создава нови фантастични светови преку нејзиното дело и уметност.

Волшебната убавина на албино луѓето прикажана преку прекрасни фотографии

Зохар

Иако таа претежно работи со Фотошоп, вели дека ова искуство било посебно, бидејќи можела да направи прекрасни фотографии без да ги обработи во Фотошоп. Убавината прикажана на фотографиите е навистина чиста и природна. Сите фотографии се направени во бели тонови, без дополнително боење. На овој начин таа докажала дека белата не е само една боја, туку има многу нијанси и прекрасни тонови.

Волшебната убавина на албино луѓето прикажана преку прекрасни фотографии

Сахар

Фотографката вели дека за време на овој проект таа имала можност да запознае неверојатни луѓе. Особена мотивација ѝ претставувала поддршката од моделите и родителите, без чија помош не би можела да го реализира овој проект. Нивната страст и храброст го прави проектот уште поуникатен.

Погледнете ги овие прекрасни фотографии кои совршено ја претставуваат волшебната убавина на албино луѓето и кои ќе ве одведат во некој друг свет…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар