Емоционално видео: Ед Ширан му пее на мало и болно девојче

Познатиот пејач и текстописец, Ед Ширан, кој во декември 2015 година решил да се оддалечи од социјалните мрежи, среќно одговорил на повикот на еден од неговите најмали фанови – Мелоди Дрискол.

Емоционално: Ед Ширан му пее на мало и болно девојче

9-годишното девојче, кое страда од синдромот Рет, поради оваа состојба има поминато 80% од нејзиниот живот во болница. Откако таа се опседнала со пејачот на песната „Thinking Out Loud“, нејзините родители одлучиле да започнат кампања на Фејсбук за да го привлечат вниманието на Ед, надевајќи се дека тој ќе може да се запознае со Мелоди и да ја расположи.

Емоционално: Ед Ширан му пее на мало и болно девојче

За среќа, Ед пристигнал таму. На почетокот на ноември тој ја посетил Мелоди во болницата, каде што се забавувале и ѝ ја испеал една од неговите најчувствителни песни – „Photograph“. Според родителите на Мелоди, таа сè уште е расположена и не може да престане да се смее.

Погледнете го видеото од оваа емоционална средба.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар