Влезната врата ќе го истакне домот: Украсете ја со цвеќиња или со растенија

Влезната врата ќе го истакне домот: Украсете ја со цвеќиња или со растенија

Убавите влезни врати изгледаат мистериозно и сигурно ве интересира што се крие зад нив. Постојат луѓе кои се фарцинирани од проучувањето интересни врати, а сигурно и вие додека сте биле на патување сте забележале врата што ве воодушевила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

Бела Фоксвел од Лондон вели дека е една од оние што се фасцинирани од изгледот на влезните врати. Таа на својот профил на Инстаграм споделува фотографии од интересни врати уште од 2015 година.

„Сето ова започна како хоби и брзо се претвори во секојдневен проект. Лондон е богат со архитектонска историја. Ниту една улица не е иста“, вели Бела.

Нејзините објави се многу популарни и таа има речиси 70.000 следбеници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

Еве како можете со помош на влезната врата да го посакате најтоплото добредојде во вашиот дом:

1. Ставете цвеќе.

2. Ако имате поставено цвеќиња во посветли бои околу вратата, изберете потемна или пригушена боја на вратата за да ги истакнете цвеќињата.

3. Засадете цвеќиња или растенија во саксии за да ја истакнете вратата.

4. Цвеќињата или растенијата не мора да бидат само во саксии. Можете да поставите разни решетки околу кои ќе растат цвеќињата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella Foxwell (@thedoorsofldn) on

Погледнете ги овие идеи како да го уредите дворот за дневен престој на отворено.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар