Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Јужноафриканскиот уметник Даниел Попер преку своите скулптури сака да ја сподели идејата за поврзаноста меѓу природата и луѓето. Неговата изложба „Human+Nature“ ќе биде отворена сè до 2023 година во паркот Morton Arboretum, Илиноис, САД. Во продолжение погледнете ги неговите скулптури.

Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Уметник се обидува да ја долови врската меѓу човекот и природата преку овие скулптури!

Откако ги погледнавте овие скулптури, можеби ќе сакате да погледнете и како уметник прави скулптури на животни од рециклирано сребро.

Извор: mymodernmet.com

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар