Светот набљудуван низ отворени врати и прозорци

Сенди Мејџор е фотограф од Вашингтон што обожава да патува. Таа неодамна започнала проект наречен „Отворен поглед“, инспириран од нејзината желба да ги фотографира градовите и културите низ отворени прозорци и врати. Погледнете само колку магично изгледаат нејзините дела и уживајте во пејзажите на дел од најубавите градови ширум светот…

Рим, Италија

Капри, Италија

Порто, Португалија

Позитано, Италија

Париз, Франција

Неапол, Италија

Кузаја, Либан

Куда Хура, Малдиви

Монтебеничи, Италија

Ислас дел Розарио, Колумбија

Доколку и вие се водите по мотото „домот е онаму каде ќе го поставите шаторот“, ова се места кои ако ги немате посетено, задолжително треба да се најдат на вашата патувачка карта.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар