Стотици деца создадоа прекрасен календар

Фотографот Јан Фон Холибн е авторот на овој календар, при чија изработка учествувале стотици деца. Јан веќе го запознавме за неговиот проект наречен „Dreams of Flying“ (Соништа со летање), кој беше изработен за потребите на германското списание „ZEIT“. Овојпат интернационалната организација „Terre des Hommes“, која изработува проекти за подобрување на условите за живот на децата со посебни потреби, го најмила Јан за изработка на календар, од чија продажба, парите ќе се донираат за едно училиште во Виетнам.Стотици деца создадоа прекрасен календарСите деца кои учествувале во изработката на овој проект, доброволно ја „донирале“ својата енергија и слободното време за тој успешно да биде завршен. Ова се дел од неговите завршени фотографии и неколку од процесот на работа на проектот. Целиот календар изгледа фантастично, а може да се нарача онлајн.Стотици деца создадоа прекрасен календарСтотици деца создадоа прекрасен календарСтотици деца создадоа прекрасен календарСтотици деца создадоа прекрасен календарСтотици деца создадоа прекрасен календарСтотици деца создадоа прекрасен календарСтотици деца создадоа прекрасен календар
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Biba Reply

    Bravo :)) mn kreativno!!

Остави коментар