Совршен мал стан во Њујорк

Совршен мал стан во Њујорк

Ова мало станче во Њујорк е уште еден успешен пример, како правилно треба да се искористува просторот, без разлика колкав е. Проектот е реализиран благодарение на компанијата JPDA. И не само што просторот е максимално искористен, туку на многу паметен начин се направени некои специфични работи кои го прават станот уште пофункционален. Како на пример, скалите имаат функција на фиоки.

Совршен мал стан во Њујорк

Педесет-квадратниот стан се состои од просторна кујна и прилично голема дневна соба, во која има и посебен дел со работно биро. Скалите-фиоки кои веќе ги споменавме, водат кон спалната која е сместена во интимна галерија. Бањата, која е со туш кабина е прилично голема. Пред и после влезот на кујната има два плакари, во кои може да се складираат многу работи. Сумирано, просторот е перфектно искористен, модерно наместен и совршен за млад пар.

Совршен мал стан во ЊујоркСовршен мал стан во ЊујоркСовршен мал стан во ЊујоркСовршен мал стан во ЊујоркСовршен мал стан во ЊујоркСовршен мал стан во ЊујоркСовршен мал стан во ЊујоркСовршен мал стан во ЊујоркСовршен мал стан во ЊујоркСовршен мал стан во Њујорк

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Еленна Reply

  Го сакам станов!!

 2. Tanja Reply

  Pa pedesetina kvadrati i ne se tolku malku za mal stan. 50 kvadrati se idealni…

 3. Marija Reply

  50 kvadrati za stan ne e mnogu no ne e pramlku! Ima stnovi po 30 kvadrati!
  preinteresen i preinovativen e, sekoja cel!

 4. Tina Reply

  Kaj toj sto spie do skalite postoi golema sansa da ostane invalid… Ako se strupoli po skali vo son normalno

 5. ема Reply

  Е ај пробај да готвиш во кујната де, колу се ниски плакарите и нема никаква работна површина. Не е нешто посебен, а најмалку практичен дури и изгледа помал од 50 квадрати.

Остави коментар