Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Казу бил најден како мало маченце со сериозно оштетени очи поради мачкин грип. За жал ветеринарите не успеале да ги спасат неговите очи, па му биле хируршки отстранети. Но ова не го спречило да стане најслаткото маченце што го имате видено.

Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Казу е навистина љубопитен и бестрашен. Сака да брка бумбари, да излегува надвор, да си игра во неговата градина и да го чувствува сонцето. Секој којшто го сретнувал бил воодушевен од неговото однесување. Иако нема очи, ова маче дефинитивно може да гледа со неговото срце. Уживајте во прекрасните фотографии.

Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Слатки фотографии од слепо маче што ќе ви го стопат срцето

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар