Слаткарка прави воодушевувачки торти што изгледаат како да се везени

Лесли Виџил е уметник кога станува збор за тортите. Таа е еден вид трендсетер во индустријата за правење торти со над 150 илјади следбеници на Инстаграм. 34-годишната слаткарка започнала да работи откако зела курс за декорирање на торти заедно со нејзината мајка уште кога била дете. Лесли го употребила целото свое знаење што го стекнала низ образованието преку гледање, читање, експериментирање и учење на секаков начин на кој може да се учи. Барањето работа ѝ одело потешко и покрај импресивните квалификации. Започнала со работа во Корона, Калифорнија. Погледнете ги нејзините воодушевувачки креации.

View this post on Instagram

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on

View this post on Instagram

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on

View this post on Instagram

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on

View this post on Instagram

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on

View this post on Instagram

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on

View this post on Instagram

A post shared by Leslie Vigil (@_leslie_vigil_) on

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар