Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Бегањето два дена во некоја колиба со најблиските звучи како идиличен викенд, особено ако е шармантна како оваа колиба лоцирана на крајот од шумата во близина на шведскиот град Упсала.

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шумските колиби имаат посебен шарм и привлечност, а тие се создадени за опуштен викенд кога можете да уживате во секој момент и да заборавите на стресот и на проблемите. Токму таква позитивна вибрација има оваа дрвена колиба украсена во шармантен рустикален стил.

Во колибата доминира дрвен мебел во бела, кафеава и сина боја, додека жолто обоените ѕидови му даваат посебно спокојство на ентериерот. Со многу едноставно уредување, создаден е простор што освојува на прв поглед и во кој би сакале да поминете барем еден викенд.

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Шармантна колиба во којашто ќе заборавите на стресот и на проблемите

Погледнете ги најубавите декорации на екстериерот и како да ги искористите лисјата, цвеќињата и есенските плодови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар