Шарено бистро на кофеинот во Полска

Шарено бистро на кофеинот во Полска

Бистрото „Кофеин“ во полскиот град Шчечин е толку шарено и разиграно што може лесно да внесе многу позитивна енергија кај гостите кои дошле овде да се стоплат со кафе во студените зимски денови. Однадвор не изгледа премногу интересно и забавно, но штом влезете внатре и ја доживеете веселата комбинација од живи бои и силно осветлување, впечатокот сосема се менува. „Кофеин“ има два ката поврзани со уникатни внатрешни скали, а секој од нив нуди различно нивно на интимност.

Дизајнот е дело на Ана Коболка и Олга Сјетничка, дизајнерки од Полска.

Шарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во ПолскаШарено бистро на кофеинот во Полска


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар