Во светот на фантазијата

На која возраст забораваме како е да се биде дете? Се надеваме дека одговорот на ова прашање е никогаш, особено ако ја прашате младата девојка Лизи Ларичиа. Таа има уникатна способност со својот магичен допир да ги оживее нашите имагинарни светови. Фотографиите кои таа ги изработува ќе ве вовлечат во светот на фантазијата и ќе ве одржуваат маѓепсани сè додека гледате во нив.

Во светот на фантазијата

„Живеам во Канада, каде што се лосовите. Правам фотографии од сè што може да стои мирно доволно долго. Ако ме прашате дали сакам да видам некое од 7-те светски чуда или Лас Вегас, мојот одговор секогаш ќе биде Лас Вегас. Им се восхитувам на д-р Сус и Чак Паланиук многу повеќе од кој било од вас и можам да се обложам дека попрво би си ги извадила сопствените очи отколку да напишам ‘Паника! Во Дискотеката’ без извичник.“ – Лизи Ларичиа

Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата Во светот на фантазијата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар