Секојдневни предмети изработени од употребена хартија

После разгледувањето на овие интересни креации, добро ќе размислите дали следниот пат ќе ги фрлите старите списанија, разгледниците, картонските обвивки од разни производи или детските книги и боенки. Можеби ќе се решите да ги претворите во уметност, како што прави феноменалната Џенифер Кулиер. Таа ги собира сите хартиени продукти и ги претвора во реплики на секојдневни предмети.Секојдневни предмети изработени од употребена хартијаЏенифер секој проект го започнува со внимателно одбирање на хартијата, која потоа ја претвора во материјал за креирање. Таа собира различен вид хартии од супермаркети, добротворни организации, пазари, антикварници и од други места, сè додека не собере сè што ù е потребно. Потоа преку склопување, лепење, сечење и хефтање создава работен материјал, кој подоцна го користи за првање на овие интересни имитации.Секојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартијаСекојдневни предмети изработени од употребена хартија

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар