Елегантната затворена тест патека на Ауди

Наскоро ќе се одржи познатото автомобилско шоу во Франкфурт, на кое Ауди ќе го презентира својот бренд во привремена зграда, дизајнирана од германската фирма „Schmidhuber+Partner“.Елегантната затворена тест патека на АудиИзложбата во централната хала ќе ги води посетителите низ презентација на најновите модели на Ауди, која ќе биде проследена со технолошки парк со интерактивни експонати и екрани, преку кои компанијата ќе покажува како ги следи најновите технологии.Елегантната затворена тест патека на АудиЗградата ќе биде долга 100 метри, широка 70 и висока 12 метри. Во неа ќе има и тест патека од 400 метри, каде што посетителите ќе ја имаат можноста да ги искусат сегашните и идните возила во живо. Во исто време ќе можат да се управуваат 9 возила. Шоуто во Франкфурт ќе се одвива од 15 до 25 септември, а Ауди рингот ќе остане таму до 20 октомври.Елегантната затворена тест патека на АудиЕлегантната затворена тест патека на АудиЕлегантната затворена тест патека на Ауди
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар