Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Натпреварот за најдобар национален костим е најшарениот дел од изборот за Мис Универзум. Меѓу другото, овој дел од настанот е и најинтересен за гледачите ширум светот.

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Канада

Оваа година изборот се одржува во Сао Паоло, Бразил, а на јубилејното шеесетто одржување на оваа манифестација, за круната се борат 89 земји. Тоа е нов рекорд, бидејќи досега максималниот број на земји учеснички изнесуваше 86, во 2006 година.

Секој костим некако ја одликува земјата која ја претставува нејзината претставничка, па така креативноста, традицијата и обичаите даваат феноменални креации, кои оставаат без зборови. Погледнете дел од најинтересните костими кои ги носат убавиците од светот.

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Тринидад и Тобаго

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Аргентина

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Аруба

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Бразил

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Еквадор

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис САД

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Германија

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Перу

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Франција/Мис Чиле

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Холандија/Мис Индонезија

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Колумбија/Мис Јамајка

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Панама/ Мис Јапонија

Најубавите национални костими на „Мис Универзум 2011“

Мис Танзанија/ Мис ТајландБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Niko J. Reply

    A Makedonskiot? 😀 Ili nas ne nema tamu? 😀

  2. olja Reply

    Navistina se interesni – Cile, Argentina, Kolumbija, Germanija….more site 🙂

Остави коментар