Се раздвижи светот на Бенкси

Се раздвижи светот на Бенкси

Уличната уметност на мистериозниот Бенкси е непресушен извор на инспирација. Покрај во неодамнешните креативни фотографии на Ник Стерн, неговите графити „оживеаја“ и во делата на блогерот познат како ABVN. Тој изработил GIF анимации на неколку од најпознатите дела на британскиот стрит артист, кој работи во сенка.Се раздвижи светот на БенксиСе раздвижи светот на БенксиСе раздвижи светот на БенксиСе раздвижи светот на БенксиСе раздвижи светот на БенксиСе раздвижи светот на Бенкси


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар