„YOLO“ - новата хит кратенка и нејзините смешни варијации

„YOLO“ – новата хит кратенка и нејзините смешни варијации

Сте слушнале ли за „YOLO“? Тоа е новиот американски акроним за фразата „Само еднаш се живее“ (You Only Live Once). Најчесто го користат твитерџиите за да означат некој ексклузивен настан или како изговор за неодговорно однесување. Како кратенката да не е доволно смешна сама по себе, Дeн Гуревич (Dan Gurewitch) за „CollegeHumor“ изработил и нејзини варијации, кои добро ќе ве изнасмеат…„YOLO“ - новата хит кратенка и нејзините смешни варијацииПред да го погледнете видеото, обидете се да дешифрирате што значи YOYOKO ONOSOCO. Звучи како модифициран кинески, нели? 🙂Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар